Купити зі складу акумулятори для сес в нашому інтернет-магазині sanevv.com.ua
Акумулятор є невід'ємною частиною будь-якої сонячної електростанції, адже він не виробляє електроенергію, він її зберігає для майбутнього використання.
Ємність всіх акумуляторів розраховується в ампер-годинах. Ампер-година - це заряд, який проходить через поперечний переріз проводу за одну годину, силою 1 ампер. Якщо у Вас є обладнання, яке споживає 30 ампер, і Ви використовуєте його протягом 30 хвилин, в цьому випадку використовується 30 (ампер) х 0,5 (години) або 15Aг. Загальноприйнятий період використання Aг для батарей, які використовуються в сонячних електростанцій і резервних енергосистемах (і майже для всіх АКБ з глибоким циклом), - це «20-годинний розряд». Це означає, що він розряджається до 10,5 вольт протягом 20-ти годинного періоду.
Глибина розряду — це процент ємності акумулятора, який ви можете використовувати, перш ніж він буде потребувати зарядку. Для літієвих акумуляторів рекомендується використовувати глибину розряду не більше 80%. Наприклад: якщо батарея 100 Аг розряджається протягом 15 хвилин при 50А, глибина розряду становить: 50 * (15/60) / 100 х 100 = 12,5%
ВИДИ АКБ ДЛЯ СОНЯЧНИХ СТАНЦІЇ:
Стартерні акумулятори для сонячних панелей
Цей тип накопичувачів енергії варто вибирати в разі, якщо Ви можете організувати оптимальні умови для його експлуатації. Найголовніше, щоб він знаходився в сухому, добре вентильованому приміщенні. Не забувайте, що стартерні моделі завжди витрачають частину енергії на саморозряд. Вартість подібних пристроїв вельми невисока, а термін їх служби в середньому становить 18 місяців.
Гелеві або кислотні АКБ для сонячних батарей
Ці свинцево-кислотні акумулятори відмінно підійдуть тим, хто не бажає, або з якоїсь причини не може, регулярно обслуговувати обладнання. Гелеві акумуляторні батареї вкрай невибагливі в роботі. Якщо ж накопичувальний вузол в системі сонячної станції планується розміщувати в абсолютно невентильованому приміщенні, то подібні акумулятори - єдиний варіант.
Їх ціна досить велика, зате вони характеризуються:
- значною енергоємністю;
- високим вихідним струмом;
- відмінними фізичними та електрохімічними характеристиками;
- невеликими втратами енергії.
Що стосується експлуатаційного ресурсу, то ці АКБ функціонують на порядок довше, ніж стартерні.
Мультигелеві акумулятори для сонячних електростанцій (AGM)
Батареї AGM відносно недовговічні. Проте цей недолік нівелюється декількома вагомими перевагами:
- Не виділяють у повітря летких шкідливих речовин, тому можуть використовуватися навіть в закритих непровітрюваних приміщеннях.
- Мають компактні габарити. Завдяки цьому їх легко транспортувати або переміщати в межах однієї локації. Таким чином, зайнявши невелику ділянку простору, Ви отримаєте місткий накопичувальний комплекс.
- До втрати працездатності можуть витримати близько 600 циклів зарядки. При цьому заряд відновлюється досить швидко, в середньому за 450 хвилин.
- Відмінно працюють навіть при невеликому рівні заповнення. Більше того, самі виробники не рекомендують регулярно повністю заряджати AGM.
Як бачите, багато в чому цей тип батарей перевершує інші аналоги. Але необхідно врахувати: щоб такий акумулятор прослужив якомога довше на вашій СЕС, необхідно намагатися підтримувати у приміщенні, де він експлуатується, температуру від + 15 ° до + 30 °. Основними перевагами акумуляторів AGM є відсутність технічного обслуговування.
Герметичні (OPZV) і заливні (OPZS) сонячні акумулятори для будинку
Ці моделі вважаються одними з найнадійніших для електропостачання. Вони можуть безперебійно функціонувати протягом тривалих циклів при потужності 500 Вт і більше.
Ці типи акумуляторів практично не витрачають заряд і, разом з тим, мають високий ККД з великою ємністю. Крім того, їх експлуатаційний ресурс є цілком достатнім. Завдяки сукупності всіх цих якостей, можна зробити висновок, що до подібних акумуляторів особливо зручно підключати джерело безперебійного живлення.
Для багаторазового використання протягом великої кількості циклів відмінно підходять лужні тягові блоки. Вони можуть розряджатися і заряджатися до граничних значень практично без погіршення якості роботи в подальшому.
Для накопичення енергії, отриманої з сонячних панелей, можуть підійти і звичайні автомобільні АКБ. Однак, в ході їх застосування, слід дотримуватися важливих правил:
- Перша зарядка повинна здійснюватися при силі струму, яка буде на 25% менше тієї, що вказана виробником.
- Завжди слід заряджати батарею при температурі не вище + 20 °. Якщо у Вас є підвал, гараж або льох, можете розмістити накопичувальний комплекс саме там.
- Знадобиться спорудити спеціальну трубу для відводу газів, адже в іншому випадку при обслуговуванні акумулятора Ви будете отримувати токсичне отруєння.
В основному АКБ, котрі застосовуються в сонячних електростанціях можна розділити на 2 типи: свинцево-кислотні та літійзалізофосфатні (LiFePO4). У свою чергу свинцево-кислотні: стартерні (звичайні автомобільні - обслуговуються) та герметизовані (AGM і GEL - не обслуговуються).
Літійзалізофосфатні (LiFePO4) - мають велику кількість циклів заряд/розряд (зазвичай до 6000), можуть розряджатися та заряджатися великими струмами (близько 1С), стійкі до впливу температури.
Підбір АКБ
1. Потужність інвертора
Щоб визначити потужність інвертора, ми повинні розрахувати максимальне споживане навантаження. Його можна знайти, просумувавши потужність пристроїв, які можуть бути запущені одночасно. Додайте все: від мікрохвильової печі і джерел світла до комп'ютерів і годиника.
Приклад. В кімнаті є дві 60-ватні лампочки і 300-ватний настільний комп'ютер. Отже ми маємо 60 x 2 + 300 = 420 Вт
2.Повсякденне використання енергії
Потім вирахуйте енергію, що використовується протягом дня. З'ясуйте, як довго кожен електронний пристрій працюватиме протягом дня. Помножте потужність кожного пристрою на час роботи, щоб отримати енергію в ват-годинах в день. Додайте всі значення ват-годин, щоб отримати загальну кількість для вашого будинку. Ця оцінка, ймовірно, занадто низька. Щоб отримати дуже приблизне уявлення про реальне споживання системи, помножте отриманий результат на 1,5.
Приклад. Лампочки (120Вт) працюють 5 годин на день.
Комп'ютер (300Вт) працює 2 години на день. 120 x 5 + 300 x 2 = 1200 ват-годин. 1200 x 1,5 = 1800 Ват-годин
3. Дні використання енергії
Тепер вирішіть, скільки днів ви хочете використовувати накопичену енергію зі свого АКБ. Зазвичай це від двох до п'яти днів.
4. Ємність АКБ
Нарешті, ми можемо розрахувати мінімальну ємність акумулятора AH. Візьміть ват-години в день і помножте їх на кількість днів, які Ви визначили в пункті 3. Споживання від АКБ повинно не перевищувати 50% глибину розряду на ваших АКБ. Тому помножте на 2 і перетворіть кВт * год в ампер-години (AH). Це робиться шляхом ділення на напругу акумулятора.
Приклад. Ви хочете, щоб акумуляторна батарея використовувалася три дні без підзарядки зі споживанням 1,8 кВт * год в день. 1,8 х 3 х 2 = 10,8 кВт, це енергія, яка нам потрібна від батарей. Перетворюючи це в Aг, ми повинні розділити результат на напругу вашої системи. Це може бути 12В, 24В або 48В. Якщо ми будемо використовувати 48В, мінімальна ємність AH складе 10800/48 = 225 AH.
-
Новинки категорії Купити зі складу акумулятори для сес в нашому інтернет-магазині sanevv.com.ua у 2025 році
-
Дешеві товари категорії Купити зі складу акумулятори для сес в нашому інтернет-магазині sanevv.com.ua
-
Дорогі товари категорії Купити зі складу акумулятори для сес в нашому інтернет-магазині sanevv.com.ua
-
Популярні товари категорії Купити зі складу акумулятори для сес в нашому інтернет-магазині sanevv.com.ua
-
Ціна товарів у категорії Купити зі складу акумулятори для сес в нашому інтернет-магазині sanevv.com.ua