Купити сонячні електростанції та обладнання для них в асортименті
Сонячна електростанція є комплексом збірних фото модулів або сонячних панелей, що працюють в системі зі спеціальним інвертором. Фотомодулі поглинають сонячне світло і перетворюють його на постійний електричний струм. А інвертор модифікує постійний струм у змінний, який застосовується для побутових електроприладів. За рахунок двонаправленого лічильника система враховує кількість виробленої станцією та спожитої будинком електроенергії. Надлишок прямує в мережу, а його кількість враховується лічильником. Саме за цими даними визначатиметься обсяг проданої за Зеленим тарифом електроенергії. Основний матеріал, з якого виробляють сонячні панелі, це кремній. Кремній застосовується двох видів: полікристалічний та монокристалічний. Відмінності між ними не великі, наочно легко розрізнити між собою: полікристалічні мають світло-синій колір, а монокристалічні темно-сині. Номінал потужності однієї панелі залежить від розмірів. Наприклад, при розмірах 1,64 * 0,992 м. потужність монокристалічної панелі може досягати 320 вт. Обидва варіанти панелей широко використовуються для створення сонячних станцій.
Довговічність сонячних електростанцій
Внаслідок численних випробувань у різних умовах було доведено, що термін експлуатації сонячної панелі перевищує 30 років. Частина СЕС, що працюють з 80-х років у Європі та США, показала зниження ефективності приблизно на 10% після 25-го року роботи. У середньому можна впевнено стверджувати, що полікристалічні панелі мають термін служби від 20 років, монокристалічні — від 30 років.
Основні причини розвитку сонячної енергетики в Україні – це підвищення тарифів за електроенергію та зменшення вартості обладнання для СЕС. Давайте розберемося які бувають основні види сонячних електростанцій:
1. Мережеві електростанції
Найдешевші та найпопулярніші, вони дозволяють частково використовувати сонячну енергію паралельно з енергією від електромережі. Вони не автономні, тому що вони не мають акумуляторів, які могли б зберігати зібрану енергію. Вони не працюють, якщо не працює основна мережа. Такі електростанції використовуються, щоб знизити вартість комунальних послуг та по можливості заробити, продаючи надлишки енергії за «зеленим» тарифом або за net billing. Живлення від електромережі використовується вночі, у погану погоду, при високих витратах електроенергії або при несправності сонячної електростанції. Решту часу всі потреби покриває сонячна енергія.
2. Автономні електростанції
Дорогі та менш поширені, тому що завдання у них забезпечувати енергією, не підключаючись до електромережі. Такі електростанції підходять для віддаленої місцевості, куди складно чи взагалі не можна провести електрику. Іноді їх також використовують як резервні на випадок, коли не працює електромережа. Автономні електростанції не мають жодного відношення до «зеленого» тарифу. Вся невикористана енергія залишається в акумуляторах, щоб забезпечити харчування вночі, погану погоду і т.д. Звичайно, ніякі надлишки при цьому продавати не виходить.
3. Гібридні електростанції
Поєднують у собі все найкраще від двох попередніх: вони підключені до мережі, але при цьому вони мають акумулятори. Коли електромережа працює стабільно, вони використовуються так само, як мережеві станції, і зайву енергію можна продавати за «зеленим» тарифом або за ні біллінгом. Якщо починаються перебої, станція може використовуватися для автономного живлення за рахунок енергії, накопиченої в акумуляторах. Але за універсальність доводиться платити. По-перше, стає набагато менше зайвої енергії на продаж, адже треба спочатку зарядити батареї. По-друге, це досить складна інженерна конструкція, яка коштує недешево.
Якщо підбити підсумок:
1. мережеві станції - для довгострокової економії та заробітку;
2. автономні - для отримання електроенергії без доступу до мережі;
3. гібридні - для того й іншого, але з меншими потужностями та дорожче.
Зазвичай сонячні панелі монтуються на дахах, але їх також можна розмістити на землі, закріпивши у вигляді навісу на стійках і спеціальних металоконструкціях або навіть на вертикальній стіні на фасаді будівель.
-
Новинки категорії Купити сонячні електростанції та обладнання для них в асортименті у 2025 році
-
Дешеві товари категорії Купити сонячні електростанції та обладнання для них в асортименті
-
Дорогі товари категорії Купити сонячні електростанції та обладнання для них в асортименті
-
Популярні товари категорії Купити сонячні електростанції та обладнання для них в асортименті
-
Ціна товарів у категорії Купити сонячні електростанції та обладнання для них в асортименті