Масажне крісло - чи варто купувати показання та протипоказання до застосування
Всередині масажного крісла знаходиться цілий комплекс роботизованого сучасного обладнання для виконання професійного масажу, який перевершує ефективність ручного масажу масажиста. Звичайно, вартість масажного крісла висока, але давайте розберемося, чи варто воно цього?
Основні розділи цієї статті:
1. Види масажних крісел
2. Види масажних механізмів
3. Показання до застосування та протипоказання
4. Плюси та мінуси використання масажного крісла
Види масажних крісел
Існує 2 основних типи: для дому та для офісу. Офісні масажні крісла для співробітників та керівника використовуються безпосередньо на робочому місці. Ці моделі виглядають суворо і солідно, як оббивка використовують дорогі натуральні матеріали, але функціонал конструкції поступається іншим типам. Додатковими перевагами є простота, компактність, універсальність. Можна отримати масаж безпосередньо під час роботи.
Масажні крісла для дому відрізняються великою різноманітністю. Тут є недорога продукція з невеликим набором функцій, а також дорогі моделі останнього покоління, що мають величезні можливості. Таке обладнання використовується вдома або в зонах відпочинку підприємств, оздоровчих та реабілітаційних центрах, медичних закладах. Функціонал та доступний перелік технік залежать від конкретної моделі. Якщо говорити про новинки ринку, то вони мають комплексний вплив на організм, виконуючи масаж і пропонуючи режими для релаксації та відпочинку.
Види масажних механізмів та їх вплив на організм
Види масажу та функціональні особливості, що встановлюються в масажні крісла:
Роликовий масаж
Система роликів на спеціальній каретці рухається призначеною траєкторією, надаючи точковий вплив і реалізуючи техніку шведського масажу, шиацу. Основне призначення такої розминки полягає у знятті болю та спазму, розслабленні напружених м'язів. Роликовий масаж голови, шиї, спини, попереку, сідниць.
Повітряно-компресійні подушки AIRBAG
Повітряно-компресійна дія дуже гарно знімає втому, прискорює обмін речовин та виводить шлаки з організму. У поєднанні з вібромасажем це дозволяє боротися із проблемою зайвої ваги. Повітряні подушки розслаблюють, що особливо корисно після важкого трудового дня чи фізичного навантаження. На одному кріслі можна встановити до 50 компресійних AirBag подушок для комфортного лімфатичного 3D компресійного масажу всього тіла: плечей, рук, литкових частин, стоп.
Масаж з вібруючими моторами
Вібруючі мотори в момент їх включення створюють вібруючі імпульси, які передаються із зони розміщення механізмів глибоко в м'язову тканину. Більшість програм мають функцію вібрації. Але за бажання вібруючі двигуни можна не включати. Масаж нагадує постукування по точкових зонах, як масаж, що розминає. 3D роликовий масаж стоп – допоможе зняти вам втому ніг після важкого робочого дня.
Інфра червоний підігрів
Розігріває тіло посилює масажний ефект. Функція інфрачервоного підігріву спини та ніг.
Витяжка хребта та ніг
Витягування хребта та ніг, скручування та функція нульової гравітації. Ці процедури корисні під час лікування та реабілітації після травм хребта. Витяжка та режим нульової гравітації повністю знімають тиск із хребців при міжхребцевій грижі або протрузії, вивільняючи защемлені нерви.
Зверніть увагу на моделі масажних крісел, де масаж можливий на локальні ділянки тіла, це корисно в ситуаціях, коли загальний масаж протипоказаний.
Об'ємне звучання за допомогою Bluetooth
Застосування об'ємного звуку дозволяє значно посилити емоційну дію музики під час масажу. Прослуховування вашої улюбленої музики в об'ємному форматі призводить до повного розслаблення та занурення.
Панель управління
Панель керування на різних моделях може бути різноманітною, починаючи від кнопкових, закінчую тач скріном з Led дисплеєм. Для швидкого керування встановлюються додаткові пульти на борту крісла.
Функція невагомості
Ця функція при якій крісло розкладається і тіло займає положення, при якому навантаження на хребет мінімальне.
Особливості розробки моделей
Створення масажного крісла ведеться за участю медиків, ортопедів та професійних масажистів. Інженери намагаються втілити в життя їхні побажання та зауваження, підвищити ефективність та безпеку обладнання.
Розроблені масажні крісла проходять медичні випробування на виробничій базі та у незалежних лабораторіях. На підставі результатів видаються сертифікати, які демонструють відповідність розробки міжнародним стандартам.
Лікарі позитивно оцінюють використання масажних крісел для профілактики та відновлення організму, боротьби з надмірною вагою.
Показання до застосування:
малорухливий спосіб життя;
фізичні навантаження;
проблеми із кровообігом;
набряклість;
стрес;
перевтома;
безсоння;
покращує обмін речовин та перешкоджає атрофії м'язів;
знімає скутість, втому, біль;
позбавляє від целюліту та інших проблем шкіри, м'яких тканин.
Протипоказання:
онкологія;
вагітність;
захворювання серцево-судинної системи;
інфекційні захворювання;
виразка;
гінекологічні проблеми
Думки медиків щодо використання масажного крісла дітьми різняться. Фахівці рекомендують вибирати моделі, що володіють спеціальними режимами, що щадять.
НЕ ЗАБУДЬТЕ - багато в чому апаратний масаж має ті ж протипоказання, що й традиційний. Винятком є специфічні захворювання опорно-рухового апарату, що мають на увазі високу точність масування та дбайливий підхід. Ця проблема багато в чому вирішується сенсорами та комплексним скануванням масажним кріслом, а також визначенням зростання та комплекції користувача. Однак за наявності серйозних патологій слід обов'язково проконсультуватися з лікарем, вибрати оптимальний режим та тривалість сеансу.
Раціональне застосування будь-якого масажного обладнання вважається корисним для здоров'я. Визначення переваг та недоліків масажного обладнання необхідне в контексті конкретної моделі, адже функції та внутрішній устрій продукції різних виробників та лінійок сильно відрізняються. Але деякі загальні моменти все ж таки можна знайти.
Плюси використання
Масажне крісло є оптимальним рішенням для експлуатації в умовах будинку. Це засіб комплексного на організм, що опрацьовує великі ділянки тіла.
Щоденні сеанси масажного крісла приводять:
до покращення самопочуття;
нормалізації сну;
підвищення працездатності;
рятуванню від хронічної втоми та стресу;
підвищення витривалості;
посилення імунітету;
активізації процесів регенерації;
прискорення обміну речовин.
позбавлення від втоми під час та після роботи.
Достатньо 15–30 хвилин на день, щоб відчути легкість, приплив сил та покращити настрій. Відгуки власників масажних крісел доводять усе перераховане вище.
Що ж до пристрою обладнання, то тут виділяються:
ефектний зовнішній вигляд;
якісні матеріали оббивки;
практичність;
ергономічність конструкції;
довговічність активних механізмів;
простота експлуатації;
наявність додаткових опцій та режимів.
Користуватися масажним кріслом просто і комфортно: достатньо вибрати режим або тип масажу, що цікавить, і можна насолоджуватися процедурою.
Регулярні сеанси масажу рекомендовані у багатьох випадках. Наявність будинку спеціалізованого обладнання унеможливлює відвідування масажного кабінету, викроювання часу на візит і процедуру. 20-30 хвилин у масажному кріслі здатні замінити годинний сеанс у масажиста з тим самим результатом.
Після масажу тіло стає розігрітим та вразливим. Вихід на вулицю з масажного кабінету в холодну пору року може спровокувати застуду та загострення болю. Все це виключено за домашнього масажу.
Мінуси використання
Безперечно, головним недоліком масажних крісел є висока вартість. Це складністю розробок, використовуваних технологій робототехніки, і навіть матеріалів. Для зовнішньої обробки використовується натуральна та екошкіра, а для виготовлення каркасу та масажних механізмів – високоміцна сталь та інші сплави металів. Все це контролює електронна система датчиків, і чим дорожче обладнання, тим вона складніша.
Складно назвати масажне крісло мобільним не лише через габарити, а й через вагу. Для його перевезення необхідно залучати кількох людей. Вирішення проблеми – спеціальні моделі-слайдери, що складаються після експлуатації та займають мінімум місця.
Незважаючи на постійне вдосконалення, роботизований масаж не може враховувати всіх нюансів, що є при специфічних захворюваннях чи травмах. В інших випадках особливих заборон немає.
Підведемо підсумки
Чи корисне масажне крісло? Однозначно так! За ефективністю процедура не поступається ручному масажу, але триває в 3-4 рази менше, а тіло розминається значно краще. Це обладнання ідеальне для тих, хто дбає про своє здоров'я. Масажне крісло не простоюватиме без діла: воно розраховане на користувачів будь-якого зростання, ваги, статі та будь-якої комплекції, а значить, користуватися ним зможуть усі члени сім'ї. Ефект від регулярних сеансів можна відчути вже першого тижня. Апаратний масаж поверне гарне самопочуття та настрій.