Купити в асортименті зарядні станції в нашому інтернет-магазині sanevv.com.ua
Зарядна станція – це додаткове джерело енергії, яке працює завдяки вбудованому акумулятору. Зарядна станція може заряджатися від звичайної побутової розетки, генератора чи сонячної панелі.
Зарядні електростанції оснащуються різними портами USB, виходом постійного струму на 12 В для живлення низьковольтних приладів, прикурювачем для підключення автомобільної електроніки. Пристрій є накопичувачем і дозволяє одночасно підключати кілька пристроїв: смартфон, ноутбук, роутер, телевізор, газовий котел, холодильник, LED-лампу і т.д. Зарядні станції можуть бути різної потужності (необхідно дивитися ємність акумулятора та інвертера) залежно від того, що Ви підключатимете і на який час.
Зарядні станції призначені не лише для живлення смартфонів, але й для інших приладів, серед яких телевізори, електрочайники, ноутбуки, холодильники, фотоапарати тощо. Можливість живлення великої побутової техніки залежить від потужності пристрою, чим потужніша станція, тим більше приладів вона зможе підключити. Потужність зарядної станції та час роботи вимірюється ємністю акумулятора Вт-год.
Зарядні станції відрізняються за такими параметрами:
За призначенням та місцем встановлення:
- Портативні станції для заряджання мобільних телефонів і планшетів, легко переносяться, ідеальні для подорожей та ЗСУ.
- Побутові станції, які встановлюються в певному місці, часто мають більш високу потужність. більш потужні, зазвичай мають додаткові функції захисту від перепадів напруги. та призначені для живлення побутових приладів та інструментів
- Спеціалізовані станції, що забезпечують швидке заряджання великих акумуляторів. Для електромобілів.
За рівнем потужності:
Низько потужні: підходять для невеликих пристроїв.
Високопотужні: необхідні для швидкого заряджання або заряджання великих акумуляторів.
Кожен тип зарядної станції має свої особливості та призначений для конкретних потреб користувачів. Важливо розуміти ці відмінності, щоб зробити правильний вибір зарядної станції, яка найкраще відповідає вашим потребам.
Який інвертор зрештою вибрати для дому? Тут всього два сценарії, кожен з яких ви можете підігнати під себе залежно від необхідних можливостей та характеристик:
Критерії вибору зарядної станції?
Вибір зарядної станції – це важливе рішення, яке впливає на ефективність та безпеку підзарядки пристроїв. Ось основні фактори, які слід враховувати:
Потужність: визначте, яку максимальну потужність підтримують пристрої. Для швидкого заряджання вибирайте станції з вищою потужністю. Сумісність: Перевірте, чи станція сумісна з портами та типами акумуляторів. Для різних пристроїв виберіть універсальні станції з різними типами виходів.
Наприклад: станція ємністю 1000 Вт год здатна забезпечити роботу холодильника 150 Вт протягом 6-7 годин або зарядити смартфон 10 Вт год до 100 разів.
Зарядні станції, які живлять побутові прилади, обладнані інвертором.
Інвертор – це пристрій, який перетворює постійний струм на змінний. Більшість побутової техніки та інструментів, представлених на ринку, працюють від змінного однофазного струму з напругою 220 В та частотою 50 Гц, що "заважає" в нашій електромережі. Тому для того, щоб жити будь-яке обладнання від батареї або сонячної панелі, що видає постійний струм, потрібен інвертор. Насамперед, потрібно визначиться із призначенням інвертора, гібридні інвертори підходять для зарядних станцій, а автомобільні та стаціонарні не зможуть працювати із сонячними панелями. Далі слід врахувати низку властивостей і параметрів інвертора. Багато в чому це залежатиме від пристроїв, які ви збираєтеся підключати до нього.
Інвертори за принципом роботи зі струмом діляться на:
мережеві інвертори - перетворюють енергію, що надходить прямо в електромережу, до них не можна підключити АКБ (акумуляторні батареї);
автономні інвертори можуть передавати енергію акумулятори, щоб потім використовувати її для живлення електроприладів. У конструкції такого інвертора є зарядний пристрій;
Коефіцієнт корисної дії інвертора - параметр, який показує, наскільки ефективно він перетворює енергію. Він вимірюється у відсотках. Нормальним вважається показник від 90% та більше. Це означає, що 90% енергії перетворюється на змінний струм, а 10% витрачається на роботу самого інвертора. Чим вищий ККД, тим ефективніше працює інвертор. Якщо ви використовуватимете інвертор з акумулятором, то від його ККД залежатиме ефективна підсумкова ємність останнього. Тобто скільки енергії зможе віддати акумулятор у реальному завданні.
Гібридний інвертор – це пристрій, що поєднує функції звичайного інвертора і зарядного пристрою. Він перетворює постійний струм від батарей на змінний струм, який можна використовувати для живлення побутових приладів. Основна відмінність гібридного інвертора від стандартного – можливість працювати як із мережею, так і автономно.
Як це працює?
Гібридний інвертор бере постійний струм від батарей зарядної станції і перетворює його на змінний струм, який потім подає на ваші прилади. Інвертор контролює процес заряджання батарей, забезпечуючи їх тривалий термін служби та ефективну роботу. Завдяки гібридному інвертору ваші прилади працюють безперебійно, навіть при відключеннях електроенергії. Це забезпечує вам комфорт та спокій, знаючи, що у вас завжди буде електроенергія.
Який інвертор зрештою вибрати для дому? Є 2 варіанти, кожен з яких ви можете підібрати під себе залежно від необхідних можливостей та характеристик:
Гібридний інвертор. Переважніше, оскільки він автоматично перерозподіляє енергію, або направляє для зарядки або живлення Ваших приладів. Кількість фаз і потужність, а також форма синусоїда струму, що генерується, залежатиме від техніки, яку ви збираєтеся підключити;
Стаціонарний інвертор. Автономний, однофазний із захистом від короткого замикання, перегріву та перепаду напруги. За призначенням це може бути автомобільний або стаціонарний інвертор. Бажано брати з правильною синусоїдою струму, якщо плануєте підключати газовий котел або компресор.
Серце зарядної станції це звичайно акумулятор.
АКБ бувають різних типів. Акумулятори розрізняються за матеріалом електродів та наповнювачем – електролітом. Від вибору матеріалів залежить конструктивне виконання, характер і швидкість заряду та розряду, параметри струму на виході та термін служби АКБ. Переваги літієвих акумуляторів – герметичність корпусу, компактні розміри, тривалий термін служби, відсутність «ефекту пам'яті», автоматичний контроль і балансування заряду всіх елементів (осередків) та ін. чітко визначити, з якою метою краще використовувати той чи інший АКБ
Види та типи акумуляторів літієвої групи
Літій-нікель-марганець-кобальт (Li-NMCo) – складна технологія, що дозволяє виробляти довговічні та енергоємні акумулятори для автомобільної та мото техніки, промислових установок та силових агрегатів.
У Li-NMCо негативно заряджені пластини виготовляються з комбінації нікелю, марганцю та кобальту. Ефективність пристроїв забезпечується вдалим з'єднанням марганцю та нікелю. Перший елемент відрізняється шпинельною структурою, але має високий внутрішній опір, що знижує енергоємність. Другий – нестабільний, але енергоємний. У той самий час ці матеріали компенсують недоліки одне одного, посилюючи переваги.
Основні переваги даних акумуляторів
хімічна стабільність;
високий рівень струмовіддачі;
у циклів заряду і розряду - 2500;
легка переносимість глибокої розрядки;
стійкість до температурних перепадів. від - 20 до +60С
невеликий вем, ними можна постачати переносне обладнання, в якому вага є важливим критерієм.
не схильні до спалахів і пожежобезпечні
Літій-іонні (Li-ion), літій-марганцеві (Li-Mn) літій-кобальтові (LiCo) акумулятори використовуються в мобільних телефонах, ноутбуках, електровелосипедах та інших гаджетах. Переваги – швидка зарядка, хороша питома енергоємність та доступна вартість. Недоліки – невисокий термін служби, нестійкість до занизьких або надмірно високих температур, невелика ємність.
Літій-титанатні (LTO) та літій-полімерні (LiPo) АКБ безпечні у використанні та мають високу стійкість до екстремальних температур навколишнього середовища. Акумулятори цього типу швидко заряджаються і мають високу струмовіддачу. Недолік – висока вартість та невеликий ресурс циклів заряд/розряд.
Літій-залізо-фосфатні (lifepo4), характеристики цього типу АКБ мають переваги. Акумулятори цього типу термостійкі, практично не втрачають ємність, не виходять з ладу через неправильну експлуатацію, мають високу ємність і витримують глибокий розряд. Акумулятор Lifepo4 може використовуватися в комплекті з побутовими або промисловими джерелами безперебійного живлення, в альтернативній енергетиці, а також як основний або допоміжний автомобільний акумулятор.
Також у зарядній станції повинна бути система керування батареєю (BMS) – це інтелектуальна система, що постійно моніторить стан акумулятора і забезпечує його безпечну та ефективну роботу.
Чому BMS така важлива?
BMS автоматично вимикає заряджання, якщо акумулятор перегрівається.
Запобігає пошкодженню акумулятора при надмірній напрузі.
Гарантує безпеку під час використання.
Забезпечує рівномірний розряд усіх елементів акумулятора, що збільшує термін служби.
Зарядні станції, які обладнані сучасною системою BMS, гарантують:
Догий термін служби: Акумулятор працюватиме ефективно протягом багатьох років
Безпека: Ти можеш бути впевненим, що станція працює надійно.
Оптимізація роботи: BMS постійно аналізує дані та підлаштовує роботу акумулятора під твої потреби.
На закінчення, щоб зробити правильний вибір, рекомендуємо дотримуватися наступного алгоритму при виборі зарядної станції:
- Насамперед слід чітко розуміти, з якою метою ви плануєте використовувати зарядну станцію.
- Які прилади до неї підключатимуться, як часто і в яких умовах. Наприклад, якщо ви збираєтеся заряджати лише смартфон і павербанк під час походів, вам підійде компактна станція на 200-300 Wh (Вт/год). Але якщо ви плануєте живити електроінструменти на будівництві, знадобиться потужна модель на 1500-2000 Вт/год.
- Визначення оптимальної ємності акумулятора та потужності інвертора. Для цього складіть список приладів, що підключаються, і знайдіть їх паспортну потужність (Вт) і ємність акумулятора (Вт/год). Наприклад, потужність смартфона – 10 Вт, ноутбука – 50 Вт, дрилі – 500 Вт, а ємність їх батарей – 10 Вт/год, 50 Вт/год та 100 Вт/год відповідно. Сумарна потужність приладів повинна бути не більшою за потужність інвертора станції, а сумарна ємність - менша за ємність її акумулятора з урахуванням запасу в 20-30%.
Залежно від умов експлуатації та особистих переваг виберіть тип акумулятора (Li-NMCo, Li-Ion, LiFePO4 або SLA) та додаткові функції станції. Для більшості випадків оптимальним вибором будуть Li-NMCo або LiFePO4 акумулятори завдяки їх високій енергоємності та компактності. Функції типу швидкого заряджання, безперервного живлення чи сонячних панелей значно розширюють можливості станції, а й збільшують її вартість.
Коли ви визначилися з ключовими параметрами, порівняйте доступні на ринку моделі різних виробників.
Зверніть увагу на відгуки та рейтинги користувачів, гарантійні зобов'язання, репутацію бренду та співвідношення ціна/якість.
-
Новинки категорії Купити в асортименті зарядні станції в нашому інтернет-магазині sanevv.com.ua у 2025 році
-
Дешеві товари категорії Купити в асортименті зарядні станції в нашому інтернет-магазині sanevv.com.ua
-
Дорогі товари категорії Купити в асортименті зарядні станції в нашому інтернет-магазині sanevv.com.ua
-
Популярні товари категорії Купити в асортименті зарядні станції в нашому інтернет-магазині sanevv.com.ua
-
Ціна товарів у категорії Купити в асортименті зарядні станції в нашому інтернет-магазині sanevv.com.ua