Вибираємо ванну за розміром, формою, матеріалом та додатковим функціям

Вибираємо ванну за розміром, формою, матеріалом та додатковим функціям

10.03.2023
0

Перед покупкою ванни слід визначитися з такими основними параметрами як:

1. РОЗМІР

2. ФОРМА

3. МАТЕРІАЛ

4. ДОДАТКОВІ ФУНКЦІЇ

Докладніше за всіма пунктами:

1. РОЗМІР ванни підбирається залежно від габаритів самої ванної кімнати та індивідуальних особливостей членів сім'ї.

Довжина ванни для людини зростом 160-180 см оптимальною вважається 150-180 см, а ширина чаші 70-80 см.

Висота ванни стандартно вважається 65-70 см. Але якщо в сім'ї є діти, люди похилого віку або люди з інвалідністю, варто розглянути ванни нижче або на зовсім невеликих ніжках.

Глибина чаші – це відстань від борту ванни або переливного отвору до дна. Оптимальною вважається глибина 50-60 см. Тут важливо, щоб вода повністю покривала людину, що лежить у ванні.

Зверніть увагу на певні стандарти ванн, що випускаються виробниками розмірів довжини і ширини: зробити ванну під Ваші індивідуальні розміри звичайно в теорії можна, але це буде коштувати дуже дорого через саму форму для виготовлення. Стандартні розміри акрилових ванн починаються з довжини 100см, а чавунні з 150см.

2. ФОРМА ванни також часто залежить від габаритів самої ванної кімнати. За формою ванни бувають прямі, кутові, овальні, круглі та асиметричні. Найпоширеніший варіант ванни - це прямі ванни, кутових та асиметричних ванн також багато моделей, але в основному вони зроблені з акрилу, круглих та овальних ванн на ринку дуже мало.

3. МАТЕРІАЛ ванни діляться на чавунні, залізні, акрилові, кварилові, штучний камінь. У цій статті ми поговоримо про перші три, оскільки саме вони найпопулярніші.

ЧАВУННА ВАННА: ПЛЮСИ І МІНУСИ

Чавунна ванна - це ванна, виконана зі сплаву заліза з невеликою кількістю вуглецю і вкрита емаллю. Це класика у світі сантехніки. Чавун довго тримає тепло і добре поглинає шуми. У її довговічності та надійності справді не доводиться сумніватися.

Чавунна ванна прослужить вам 20 і більше років.

Щоб емаль не стерлася за пару років, а служила десятиліттями, вона повинна бути дуже гарною якістю. Найкращими виробниками чавунних ванн вважаються Roca (Іспанія), Jacob Delafon (Франція), Oxame (Франція). Якісна чавунна ванна коштує не дешево, але якщо Ви не плануєте в найближчому майбутньому робити ремонт, то варто подумати про покупку якісної ванни. Чавунна ванна може важити до 150 кг, що створює великі труднощі при її транспортуванні та монтажі.

Таким чином, чавунні моделі мають такі переваги та недоліки.

Плюси:

  • Надійні та довговічні;
  • Добре тримають тепло;
  • Невибагливі у догляді;
  • Шумлять при наборі води;

Мінуси:

  • Велика вага;
  • Маленький вибір розмірів та форм;
  • Топові моделі коштують дорого;
  • Немає додаткових функцій;

СТАЛЬНА ВАННА: ПЛЮСИ І МІНУСИ

Сталеві ванни виготовляють із нержавіючої або конструкційної сталі з емалевим покриттям. Головна перевага залізної ванни – її ціна. Ще один плюс – різноманітність конфігурацій. Сталь досить легкий та пластичний матеріал. Ви легко знайдете сталеву ванну з підлокітниками, підголівниками та іншими красивими вигинами. Але будьте обережні: що складніша форма, то тонше метал.

Зверніть увагу на товщину сталі, під вагою води та тіла людини сталева чаша з тонкими стінками може прогинатися та деформуватися, а емаль – тріскати. Оптимальною для сталевих ванн вважається товщина стінок від 3 мм.

Середній термін служби сталевої ванни – 15 років, за умови, що ви віддали перевагу зарекомендованим виробникам: Kaldewei (Німеччина), Roca (Іспанія), Koller Pool (Німеччина), BLB (Португалія) або Estap (Словаччина).

Але навіть якісна сталь та хороша емаль не позбавлять таких недоліків як висока тепловіддача та шумність. Вода у сталевій ванні остигає дуже швидко, а коли наливається, шум стоїть по всій квартирі. Останню проблему можна вирішити, обклеївши дно та зовнішні стінки чаші монтажною піною або гумою.

Сталеві ванни мають такі переваги та недоліки.

Плюси:

  • Легкі та недорогі;
  • Невибагливі у догляді (емаль можна реставрувати);
  • Є вибір за формою та розміром;

Мінуси:

  • Ненадійні;
  • Погано зберігають тепло;
  • Шумні;

АКРИЛОВА ВАННА: ПЛЮСИ І МІНУСИ

Акрилові ванни виготовляють зі 100% акрилу та з пластмаси з верхнім акриловим шаром.

Ванни із чистого акрилу надійні, довговічні та довго тримають тепло. Ціна у принципі прийнятна. Ванни можуть довго радувати своїх господарів за умови, що товщина акрилового шару не менше 6 мм.

Середній термін служби акрилової ванни – 10 років.

Вражає різноманітність форм, розмірів та кольорів. Крім того, гідромасаж та інші додаткові функції зустрічаються лише в акрилових ваннах. 

Найкращими виробниками акрилових ванн вважаються Vаgnerplast (Чехія), BESCO (Польща), Riho (Голландія), PoolSpa (Іспанія). З українських брендів мають попит Bliss, Swan, Kolo, EGO, Тритон.

У догляді ванни з акрилу, з одного боку, невибагливі. Для підтримки чистоти їх можна просто обполіскувати теплою водою. Крім того, акрилові ванни не можна обробляти лужними та абразивними миючими засобами. Найкраще використовувати спеціальні склади для акрилу.

Таким чином можна виділити такі переваги та недоліки акрилових ванн.

Плюси:

  • Легкі та надійні;
  • Великий вибір форм, розмірів та кольорів;
  • Можна встановити додаткові функції;

Мінуси:

  • Потрібно ретельно підбирати засоби для чищення;
  • Гарні моделі коштують дорого;

ВАННА З ШТУЧНОГО КАМЕНЮ: ПЛЮСИ І МІНУСИ

Матеріал виготовлення даної ванни - це литий мармур, що складається зі штучного каменю 80% та поліефірної смоли 20%. Співвідношення компонентів може відхилятися від зазначеної пропорції, але чим менше у складі подрібненого каменю і чим більше смол, тим нижче міцність матеріалу і, отже, самого виробу. Мармурова крихта – найпоширеніша основа штучного каменю, але замість неї також може бути крихта граніту, кварцу, оніксу та малахіту. Деякі виробники використовують як основу кварцовий пісок. Суміш такого піску зі смолами називають акриловим каменем. Він дешевший і легший за литий мармур і при цьому має чудовий зовнішній вигляд, але піщинки кварцу мають пори, які знижують міцність матеріалу і зменшують термін служби готових виробів.

Ванна з литого мармуру прослужить вам від 50 років.

Ванна може важити від 150 кг, що створює великі труднощі при її транспортуванні та монтажі. При створенні кольорових ванн зі штучного каменю барвник може додаватися в масу, так і наноситися на поверхню готового виробу. Перший варіант краще тим, що при появі на виробі подряпин вони не виділятимуться за кольором і кидатимуться у вічі, як у випадку з поверхневим фарбуванням.

У нашому інтернет-магазині SANEVV представлені ванни з литого мармуру MIRAGIO (Україна) та Volle (Іспанія).

Ванни зі штучного каменю мають такі переваги та недоліки.

Плюси:

  • Розкішний вигляд.
  • Різноманітність форм та відтінків.
  • Низький рівень шуму під час набору води.
  • Висока міцність та довговічність (від 50 років).
  • Здатність довго зберігати температуру води.
  • Можливість комплектації ванни системою гідро- або аеромасажу.
  • Дуже стійкі.
  • Штучний камінь, на відміну від натурального, не має радіаційного тла.

Мінуси:

  • Вартість.
  • Велика вага виробу ускладнює його монтаж та транспортування.
  • Бояться агресивних, у т.ч. порошкових засобів, що чистять.
  • Від ударів можуть утворюватися сколи та тріщини, які потрібно швидко ремонтувати.
  • Вимагають промивання поверхні після кожного використання, інакше можуть з'явитися плями.

4. ДОДАТКОВІ ФУНКЦІЇ ДЛЯ ВАННИ

Зверніть увагу на встановлення гідромасажу, аеромасажу, турбомасажу, хромотерапії, дезінфекції. Наявність будь-якої з цих опцій звичайно призведе до подорожчання ванни та витрат на електрику, але в результаті Ви отримаєте хороший бонус до Вашого здоров'я:

Гідромасаж покращує тонус м'язів та мікроциркуляцію крові. Струмені води нагнітаються спеціальним насосом і через форсунки в стінках і на дні купелі масажують тіло. Зазвичай у ваннах із гідромасажем від 6 до 8 форсунок. Але у моделях преміум-класу їх може бути кілька десятків.

Аеромасаж розслаблює. Принцип дії той самий, тільки електронасос подає не воду, а кисень.

Хромотерапія - колірне підсвічування ванною, підвищує загальний тонус організму, благотворно впливає на роботу кровоносних судин. У стіни ванни вбудовуються лампа або лампи в спеціальних відбивачах, які з усіх боків висвітлюють тіло людини, що лежить у воді.

Турбомасаж - поєднання в собі гідро та аеромасажу. встановивши його Ви отримаєте не розслаблюючий та оздоровчий масаж.

Автодезінфекція полегшує догляд за ванною. Натисканням однієї кнопки подається речовина, що дезінфікує, потім автоматично змивається.

Більш детальну інформацію про гідромасажне обладнання ви можете знайти з нашої статті, перейшовши за цим посиланням.

ПІДВОДИМО ПІДСУМОК:

Зробити правильний вибір набагато простіше, якщо Ви правильно визначитеся з розміром і знатимете особливості матеріалів.

Якщо ви хочете мати розкішний предмет інтер'єру, що виконує не тільки гігієнічну, але й декоративну функцію, а також наднадійність – це ванна зі штучного каменю.

Якщо ви за надійність і готові відмовитися від витонченого дизайну та додаткових функцій, купуйте гарну ванну чавуну.

Якщо ви обмежені в бюджеті або потрібна ванна, наприклад, для дачі, можна взяти сталеву ванну.

Якщо ж ви мрієте, прийшовши з роботи, розслабитися та оздоровитися у ванні з гідро чи аеромасажем, вибирайте серед акрилових моделей.

Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.