Поради та рекомендації по вибору унітаза компакта


  • 16 травня 2017 13:47:05
  • Відгуки :0
  • Переглядів: 3447
  • 0

Один з важливих етапів при виборі сантехніки в санвузол - це вибір унітазу. Зробити правильний вибір унітазу для отримання зручності і комфорту при використанні на тривалий час, Вам допоможе ця стаття.

Почнемо з різновидів унітазів

Існують 2 основні групи: підлогові і підвісні унітази.

1. Підлогові унітази діляться на 

• унітази з бачком (унітази-компакти), 

• окремо стоять унітази, приставні, з повним примиканням до стіни, 

• чаші «Генуя» (або турецькі унітази).

2. Підвісні унітази припускають наявність у стіні бачка прихованого або системи зливу без бачка. В останньому випадку змив здійснюється безпосередньо водою з водопроводу, без накопичення в бачку.

За формою зливного виходу унітази бувають: горизонтальні, вертикальні, похилі.

По підводу води до бачка діляться на нижній бічній або задній підвід.

Існують унітази без зливного бачка, замість якого використовується змивної кран.

Технологічно просунуті унітази вміють видаляти запах, проводити автоматичний змив, підігрівати сидіння, обполіскувати, сушити і навіть програвати запис звуку незмивною води. 

Конструкція унітазу

Основні частини унітазу — чаша, зливний бачок і сидіння (стульчак) з кришкою. 

Основні етапи у виборі «правильного» унітазу:

1. Вибір зливного виходу і способу підключення.

2. Вибір чаші.

3. Вибір бачка.

4. Вибір кришки.

5. Купуємо - перевіряємо, вимоги до установки унітазу

1. Зливний вихід унітазу і способу підключення

Визначаємося з конструкцією унітазу, видом зливного виходу і способом підключення унітазу до каналізації.

Зливний вихід унітазу (випуск) буває чотирьох видів: 

• горизонтальний, 

• косою (кутова)

• вертикальний

• варіо (комбінований)

Основні способи підключення унітазу до каналізації:

• з допомогою гофрованої труби.

• з допомогою патрубка

Для вибору гофри або патрубка необхідно виміряти висоту виходу унітазу і висоту зливу стічної труби (перепад по висоті), також вимірюємо довжину від зливу стояка до зовнішнього зливу унітазу, і за отриманими даними вибираємо довжину і форму майбутньої гофри або патрубка. Якщо унітаз буде прилягати до стіни щільно, то потрібно зрозуміти, чи дозволить зливний вихід унітазу зробити різкий ухил зливний гофри або патрубка при підключення унітазу до стояка.

2. Вибір чаші унітазу

Як вибрати унітаз, щоб він добре змивав без бризок і сплесків. Для цього необхідно дізнатися, які існують форми чаш:

• чаша воронкоподібна - зливний отвір знаходиться по центру чаші; 

• чаша з полицею - зливний отвір знаходиться ближче до переднього краю має недоліки у вигляді сплесків, бризок і невисокою гігієнічності; 

• чаша з ухилом - зливний отвір знаходиться ближче до заднього або переднього краю.


Воронкоподібний варіант зливу забезпечує очищення всієї чаші одночасно. Горизонтальний метод зливу унітазу здійснюється по задній стіні унітазу, а це означає, що зменшується гігієнічність такого способу. 

Щоб запобігти сплески води після попадання в чашу унітазу продуктів життєдіяльності, необхідно вибрати зливний отвір максимально звужене до низу. Також рівень води в унітазі повинен відповідати нижній точці зливного виходу конструкції зовні. Провівши подумки лінію (див. малюнок) від цієї точки, можна зрозуміти передбачуваний рівень наповнюваності. Врахуйте, що підключати унітаз в магазині ніхто не буде, тому робимо цей вибір чисто теоретично.

3. Змивний бачок

Бачок призначений для подачі необхідної порції води для очищення чаші унітазу. Бачки унітазів-компактів зазвичай виготовляються з кераміки, у той час як окремо розташовані бачки можуть виготовлятися з пластмаси, чавуну, нержавіючої сталі та інших матеріалів.

В бачку монтується механізм наповнення і механізм спуску. Для наповнення бачка унітазу водою використовується поплавковий клапан, який перекривається після досягнення необхідного рівня води. 

Патрубок для підключення до водопроводу може розташовуватися як на бічній поверхні так і нижньої:

• бачок з боковим підводом води

• бачок з нижнім підведенням

• із заднім підводом води

Механізм спуску буває двох типів: сифонний і з використанням груші. Сифонний спуск використовувався в бачках високою установки — в ньому при спуску після відпускання зливного важеля вода продовжує текти за рахунок сифонового ефекту. Така конструкція працює досить шумно.

У низькорозташованих бачків у спускном механізмі використовується гумова груша, яка спливає при активації зливу і повертається на місце, перекриваючи зливний отвір, тільки після спорожнення бачка. Для захисту від переливу потрібен додатковий патрубок, який може бути поєднаним як з грушею, так і виконаним у вигляді окремого вузла. 

Також поширення отримують дворежимні змивні механізми, які дозволяють злити весь обсяг води бачка, так і певну його частину.

4. Вибір кришки

Кришка унітазу – це важливий етап при виборі унітазу. В основному вони йдуть в комплекті з унітазом, але можна їх придбати і окремо. По виду матеріалу кришки можуть бути виконані з різних матеріалів, найбільш поширеними вважаються дюрапласт і пластик, також зустрічаються кришки з фанери, ДСП, дерева, тканини, кришки з підігрівом і т. д. Зверніть увагу на жорсткість і амортизацію кришки (бувають пластикові або гумові вставки під кришкою). У більшості випадків до однієї і тієї ж моделі унітазу можна підібрати кілька кришок: так звані м'який, напівжорсткий і жорсткий. Кріплення стульчака (кришки) до чаші унітазу може бути металевим або пластиковим, різних конструкцій. В даний час більш поширені пластикові конструкції кришок — вони гігієнічніше. 

За системою закривання кришки можуть бути:

• з звичайним закриттям (гучний грюкіт)

• з плавним закриттям (системою «софт клоуз»), плавне закриття кришки, доводчик сам потурбується про акуратне закриття. 

Тут вибір звичайно за Вами, але необхідно врахувати при виборі кришки унітазу не тільки зручність, але і гігієнічність і практичність. 
5. Купуємо – перевіряємо, основні вимоги до установки.

1. Перевіряємо на наявність пошкоджень – сколів, тріщин і подряпин на сантехніці. 

2. Комплектність поставки: прокладки, болти для кріплення унітазу. Якщо модель містить не якісні вироби для кріплення, то краще придбати їх окремо.

Вимоги до унітазів

• Висота установки унітазу складає 400 мм.,

• Статичне навантаження, повинні витримувати від 200 - 400 кг. Деякі виробники заявляють до 800 кг.

• Злив води (зазвичай унітаз зливає 6-8 л води, існують варіанти з економним подвійним зливом по 3 і 6 л, а також з перериваються зливом. Існують механічні (кнопкові) та електронні (безконтактні) зливні системи.

• Вимоги щодо якості змиву. Зокрема, визначається ефективність змиву папери, а також ступінь ополіскування внутрішньої поверхні чаші.

 
 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.
 
Чим Вам допомогти? Виберіть будь-ласка варіанти звязку з нами Чим Вам допомогти? Виберіть будь-ласка варіанти звязку з нами
×
Online-чат
Telegram
Замовити дзвінок
Viber
Whatsapp
Пошта